Tellimisjuhendid

Kasutajaks registreerumine

Esmakordsel külastamisel sisesta oma e-posti aadress ja turvaline parool. Parooli pikkus peab olema vähemalt 6 tähemärki ja see peaks sisaldama nii suuri kui väikeseid tähemärke ning numbreid.
Mine seejärel lehele "Minu andmed" ning sisesta oma isikuandmed, mobiiltelefoni number ja aadress.
Samal lehel me küsime sinu nõusolekut selle kohta, kas me võime sulle saata uudiseid ja hinnapakkumisi.
Lubame, et ei tee seda tihedamini, kui korra kuus või vajadusel informeerida sind esinevatest vigadest ja hooldustöödest.

Me ei jaga sinu isikuandmeid kolmandatele isikutele ja juhul, kui soovid siis kustutame need jäädavalt.

Albumite loomine

Esmakordsel sisenemisel avaneb sulle lehekülg "Albumid", kus sa saad teha kuni 4 albumit ja igasse neist laadida kuni 1000 pilti.
Kui klikid tekstilinki "LISA UUS Album" siis avaneb sulle moodul, milles sa saad panna oma albumile nime, kui sa seda soovid.
Kui sa ei soovi albumit nimetada, siis jääb albumi nimeks loomise kuupäev.
Ära kasuta liiga pikki nimesid!
Pildid telli kuu aja jooksul, sest albumid püsivad elus 31 päeva. Pärast seda need kustutatakse automaatselt.

Piltide albumitesse laadimine

Piltide meile saatmiseks mine lehele "Albumid" ning kliki vajaliku albumi tekstilingil "Lisa pilte".
Sulle avaneb piltide laadimise moodul. Moodulis on olemas kasutusjuhis.

Maksifoto digilabori tellimisjuhend
 
Piltide valimiseks kliki nuppu VALI PILDID. Sulle avatakse arvuti või telefoni kaustapuu, leia sealt vajalik pildikaust.
Ühest kaustast kõikide piltide valimiseks kasuta Windows arvutis klahvikombinatsiooni CTRL ja a, Macis cmd ja a.
Seejärel kliki nuppu Open, Choose või Ava.

Apple telefonis avatakse sulle kolm valikut.
Take Photo or Video, sul on võimalik pildistada otse oma albumisse.
Photo Library, sulle avatakse telefonis olevate fotode kaustad. Märgista vajalikud fotod ja kliki Done.
Browse, saad otsida pildikaustu nii telefonist, kui pilveteenusest. Märgista vajalikud kaustad ja fotod ning kliki Done.

Android telefonis pakutakse sulle kahte võimalust.
Kaamera, sul on võimalik pildistada otse albumisse.
Dokumendid, selles põhikaustas on sinu pildid erinevates kaustades, vali õige kaust ja märgista vajalikud fotod.
NB! Mõnedes Android telefonites ei saa sa korraga valida mitut pilti, vaid pead lisama pilte albumisse ükshaaval, sest nii nagu sa pildi ära märgistad lisatakse see kohe laadijasse.

Kui tellimuslauale ilmuvad valitud piltide pisikoopiad, siis vajuta piltide albumisse lisamiseks nuppu LISA ALBUMISSE.
Käivituvad rohelised ribaindikaatorid näitavad sulle laadimiskiirust ja ligikaudset üleslaadimisaega.

NB! Üleslaadida saab vaid jpg faile, mis ei ole väiksemad, kui 640 x 480 px
Sa ei pea kõiki pildifaile korraga laadima, lae siis, kui sul aega on ja telli pildid sulle sobival ajal 30 päeva jooksul.

Digipiltide tellimine

Digipiltide all me mõistame pilte suurusega 10x10, 10x13, 10x15 jne kuni suuruseni 21x29,7cm(A4).
​Digipiltide tellimiseks kliki lehel "Albumid" vajaliku albumi tekstilinki "Telli digipilte" ja sind suunatakse tellimismoodulisse.

Tee oma valikud.

Kui sa oled harrastaja ja ei ole oma pilte töödelnud siis vali "Piltide värve võib muuta". Sellisel juhul kasutab meie Noritsu digilabor automaatset reziimi mis annab piltidele sära ning parandab pildistamisvigu. Lisaks sellele kontrollib ka laborant igat pilti ning vajadusel teeb need heledamaks või tumedamaks ning muudab oma äranägemisel kontrastsust.
Kui tellitavad pildid on teinud elukutseline fotograaf või edasijõudnud harrastaja siis vali "Piltide värve ei või muuta". Sellisel juhul me automaatset reziimi ei kasuta ja ainuke mida me vajadusel muudame on piltide heledus-tumedus.
Vali vajalik pildiformaat ning soovi korral ka valged äärised.

Vali õige formaat! Pisipiltidele ilmuvad punased jooned näitavad, milline pildiosa jääb paberile.
Järgnevalt muuda vajadusel piltide koguseid pisipiltide all olevate + ja - märkide abil. Kui sa mõnd pilti ei soovi siis eemalda pisipildi vasakul, ülemisel nurgal olev linnuke.

Tellimise kinnitamiseks keri lehekülje alaservale ning kliki nuppu "TELLIN PILDID".
Sind suunatakse ostokorvi tellimust vormistama.
NB! Sa võid ostukorvi lisada erineva suurusega pilte või siis näiteks digipiltide tellimusele ka suuri pilte.
 

Suurte piltide tellimine

Suurte piltide all me mõtleme inkjetprinteriga trükitavaid pilte suurusega 30x30, 30x40, 30x45 jne, kuni suuruseni 60x120cm aga samuti ka 10mm kapaplaadile liimitud pilte.

Suurte piltide tellimiseks kliki lehel "Albumid" vajaliku albumi tekstilinki "Telli suuri pilte" ja sind suunatakse tellimismoodulisse.
Vali kõigepealt sobiv paber, juhised nende valimiseks leiad samalt lehelt.

Tee otsus, kas sa soovid lihtsalt pilti fotopaberil või siis kapal. Kapapildi saad kohe seinale riputada, selle tagaküljel on riputuskonksud.
Suuruse valimisel jälgi punaseid kadreerimisjooni, pildile jääb nende vahel olev ala.
Pööra ka tähelepanu pisipiltide kogustele, et sa ei telliks kogemata kõiki albumis olevaid pilte suures formaadis kasuta nuppu "Tellin üksikult" ning määra kogused pisipiltide all olevate + ja - nuppude abil.

NB! Suurte piltide värve me reeglina ei muuda. Juhul, kui soovid, et me neid parandaksime, siis teata meile oma soovid, kasutades ostukorvis lisainfo lisamise võimalust.
 

Tellimuse lõpetamine

Tellimuse lõpetamine toimub ostukorvis.
Kui oled lisanud ostukorvi kõik tooted, mida sa soovid, siis tuleb sul valida tarneviis.
 
Meie valikus on kuus tarneviisi.
Sa võid piltide järele tulla meie kauplusse.
Sa võid pildid tellida oma postiaadressile. Seda varianti me eriti ei soovita, sest me saadame sellisel juhul sinu pildid tähitud saadetisena, et need ei läheks kaduma ega sattuks võõrastesse kätesse. Kui aga sind kodus ei ole, või on saadetis liiga suur, siis tuleb sul nendele järele minna postkontorisse või postipunkti.
Palju parem ja kiirem variant on pakiautomaat, vahet pole kas SmartPost või Omniva. Tööpäevadel enne keskpäeva või siis eelmisel õhtul tellitud digipildid saad mandri eestis kätte juba järgmisel päeval. Suurte piltide ja kapapiltide valmistamine võtab natuke rohkem aega, aga kui need mahuvad pakiautomaati, siis saad need kätte ülejärgmisel päeval.
NB! Pakiautomaatidesse mahuvad kõik injetpildid ja kapapildid suurusega kuni 40x60.
Ka Cargobuss on kiire võimalus. Kahjuks aga kõikides asulates neil terminali ei ole ning me soovitame seda varianti kasutada vaid siis, kui elate Tallinnas, Tartus, Pärnus, Valgas või Kuressaares sest nendesse linnadesse lähevad Viljandist otseliinid.
Kiirkuller sobib siis, kui soovite et pildid toimetataks otse koju või töökohale. Siiski peate arvestama sellega, et kuigi me paneme Viljandist saadetise teele õhtuti, ei pruugi te saadetist järgmisel päeval kätte saada.

Ostukorvis on sul võimalik oma tellimust kontrollida. Pildi suuremalt vaatamiseks kliki pisipildil. Kontrollimaks, kas tegid ikka õiged valikud puuduta hiirekursoriga inforingi. Kui midagi läks valesti, siis eemalda tellitud pilt, klikkides prügikasti ikooni. Kui kõik läks valesti, siis kliki tekstilinki "Eemalda kõik",
Sa võid saata meile lisainfot, näiteks rõhutada et ärge minu pilte töödelge või siis vastupidi. Juhul, kui sul on tõesti kiire siis kirjuta, millal pilte kindlasti soovid. Kui vähegi võimalik, siis püüame aidata.

Tellimise lõpetamiseks-kinnitamiseks kliki nuppu "KINNITA TELLIMUS". Mõne hetke möödumisel, oota rahulikult, suunatakse sind lehele "Minu tellimused, näed seal oma tellimuse andmeid ja maksumust. Samal hetkel saadetakse sinu e-posti aadressile tellimuse kinnitus, kontrolli seda ja kui midagi on valesti, siis saada kiri aadressile digi@maksifoto.ee.
Kui soovid, siis võid ka kohe sulle saadetud arve tasuda, aga sa võid tasuda ka hiljem, kas siis piltide kättesaamise päeval või arvel oleval maksepäeval.